SAÇ EKİMİ

TÜRKİYE’DE SAÇ EKİMİ

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Kalıtsal olarak kellik, hormonal değişiklikler, bazı hastalıklar, bazı tıbbi ilaçlar, fiziksel veya duygusal şoklar ve diyet gibi etmenler saç dökülmesine sebebiyet verebilir. Ama saç dökülmesini önlemenin birçok yöntemi de mevcuttur.

Türkiye saç ekimi için en cazip bölgedir.

Profesyonel bir saç ekimi için, uzman doktorlar 22 yaş üstündeki hastaları muayene ederek hangi yöntemin kendilerine uygun olduğunu belirler. Alanında uzman doktorlar ile birlikte, ihtiyacınıza en uygun teknik ve yöntem belirlenir. Saç ekimi için üç yöntem ve teknik vardır.

SAÇ EKİMINDE KULLANDIĞIMIZ TEKNİKLER ŞUNLARDIR;
  • FUE TEKNİĞİ

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE), sağlıklı ve daha dayanıklı saç köklerinin saç derisinden çıkan bölgelerden alınıp, saçın inceldiği veya olmadığı başka bir bölgeye taşınmasıyla yapılan bir saç ekimi türüdür. Cerrah, bu folikülleri kafa derisinde önceden açılan kanallara veya kesilere yerleştirir. Bu teknik, hem çıkarma hem de ekim sırasında görünür ve bir yara izi bırakmaz.

  • DHI TEKNİĞİ

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Kafatası tıraş edilmeden yapılır. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır. Ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. Choi kalemleri, daha doğal bir görünüm için çeşitli boyutlarda geldikleri için daha doğrudur. Saç yoğunluğu, kafa derisinde her santimetre karede büyüyen saçlar sayılarak hesaplanır. Bu teknik aynı zamanda diğer tekniklerle karşılaştırıldığında daha hızlı iyileşme sürelerini de destekler.

  • FUE / S TEKNİĞİ

Bu teknik, FUE’ye benzer ancak prosedürde kullanılan bıçakta farklılık gösterir. Safir fue aleti, dayanıklı, değerli bir taş olan safirden yapılmış bıçaklar kullanır. V şeklindeki pim, saç ekimi prosedürü için kesikler yapmak için normal U şeklindeki çelik bıçak pimlerine göre daha fazla karmaşıklık sunar. Ancak safir bıçakların küçük ve ince olması, greftlerin dış kısımla daha az teması nedeniyle yoğun ekim için Safir operasyonu daha uygun bir tekniktir. Aynı zamanda safir FUE saç ekimi ile yapılan uygulamalarda iyileşme süreci çok daha kısadır.